Nové tiché pneumatiky Pirelli pre Audi

Technológia SYSTÉM PIRELLI PRE POTLAČENIE HLUKU pre najprestížnejšie modely Audi je až o 50% tichšia.

Pirelli pre spoločnosť Audi vyvinula nové pneumatiky, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby znižovali hluk, počuteľný pre pasažierov vozidla. Tieto pneumatiky predstavujú nový míľnik v histórií technického partnerstva medzi talianskym výrobcom pneumatík a nemeckou značkou.

Milánska spoločnosť úplne prvý krát  dodáva Systém Pirelli pre potlačenie hluku ako základnú výbavu. Ide o systém, ktorý tlmí zvuky vydávané pneumatikou pri jazde na vozovke.

Hluk, ktorý je spôsobený vibráciami stlačeného vzduchu pri tlaku pneumatiky na povrch vozovky, sa prenáša na pneumatiku a následne na náboj kolesa. Potom prechádza cez podvozok a radenie priamo do interiéru vozidla. Inovatívny systém Pirelli využíva polyuretánovú penu na vnútornej strane pneumatiky, ktorá je navrhnutá na absorbciu spomenutých vibrácií, čím klesne množstvo hluku, prenikajúceho do kabíny auta.

 Pirelli noise controlling system

Systém Pirelli pre potlačenie hluku ho tíši o dva až tri decibely, teda v priemere na polovicu a zároveň poskytuje zvýšenie komfortu pri jazde. 

Vývojové testy Pirelli potvrdili, že použitie odhlučňovacej peny nemá vplyv na ostatné charakteristiky pneumatiky. 

Uvedením tejto technológie ako základnej výbavy Pirelli reaguje na rastúci dopyt automobilovej verejnosti po znižovaní hluku vo vnútri aj z vonkajšej strany vozidla a spĺňa najnovšie európske regulácie požadujúce zníženie hlukovej záťaže. V súčasnosti je Systém Pirelli pre potlačenie hluku k dispozícií v originálnej výbave Audi RS6 a RS7, ktoré jazdia na pneumatikách veľkosti 285/30Z R21, resp. 275/30Z R21. Pneumatiky vybavené týmto systémom sú na bočniciach označené písmenami PNCS.

 Pirelli noise controlling system