Najlepšie pneumatiky roku 2016

Známy internetový porovnávač cien Heureka.sk vyhlásil výsledky súťaže ProduktRoku 2016 medziiným aj v kategóriách Pneumatiky - Letné a Pneumatiky - Zimné. Súťaž ProduktRoku zohľadňuje pri hodnotení niekoľko dôležitých parametrov - počet používateľov, ktorí o konkrétne pneumatiky prejavili záujem v internetových obchodoch, podľa počtu nákupov pneumatík samotných, ako aj podľa hodnotenia, ktoré bolo týmto pneumatikám udelené zákazníkmi. 

Najlepšie zimné pneumatiky roku 2016

Matador MP92 Sibir Snow

Bezpečnejšia a pohodlnejšia jazda. Výborné brzdné vlastnosti aj v snehu.

Špecialistom pre zimnú sezónu je nová generácia zimných pneumatík Matador MP92 Sibir Snow. Má moderný asymetrický - nesmerový dezén, je určená pre širokú kategóriu osobných, SUV a 4x4 vozidiel v zimnej prevádzke. Zabezpečuje vynikajúci záber a bezpečnosť jazdy v zimných podmienkach. Sufix Snow značí, že táto pneumatika je určená do európskych podmienok zimy bez aplikácie hrotov. 

Barum Polaris 3

Mimoriadne jazdné vlastnosti na zasneženej vozovke. Lepšia stabilita na mokrej vozovke a kratšia brzdná dráha.

Pneumatika BARUM POLARIS 3 je najpredávanejšiou pneumatikou v Českej republike.Pneumatiky Barum získali prestíž na celom svete vďaka bohatým skúsenostiam, výrobním know-how a spoľahlivosti. Výrobky Barum sa snažia poskytnúť svojim zákazníkom ten najlepší pomer medzi cenou a výkonom. Okrem ostatných špičkových vlastností, ktoré boli preukázané i v mnohých nezávislých testoch, poskytujú pneumatiky BARUM vysoký kilometrový výkon a spoľahlivosť ako na mokrej, tak i na suchej vozovke.

Nokian WR D4

Jedinečný výkon na snehu a mokrej vozovke.

Zimné pneumatiky Nokian WR D4 sú majstrom v priľnavosti, ktorých jedinečné inovácie umožňujú bezpečnú a vyváženú jazdu na mokrých a zasnežených cestách. Nokian Block Optimized Siping a zmes Nokian Twin Trac Silica ponúkajú kontrolovanú ovládateľnosť a stabilnú priľnavosť. Pneumatiky majú vylepšený grip už tak úspešného predchodcu WR D3, efektívnu prevenciu proti aquaplaningu a šmyku na kašovitom povrchu, pevné stredové rebro, vynikajúcu odolnosť proti opotrebovaniu a nízku spotrebu paliva. 

Najlepšie letné pneumatiky roku 2016

Matador MP47 HECTORRA 3

Vynikajúca bezpečnosť jazdy na suchej a mokrej vozovke.

Predstavujeme novú generáciu vysokorýchlostných letných osobných pneumatík MP 47 Hectorra 3 určenú špeciálne pre obutie automobilov vyššej a luxusnej triedy osobných automobilov. Spojenie najnovších technológií a moderného asymetrického-nesmerového dizajnu dezénu zabezpečuje vysokú ovládateľnosť a bezpečné brzdenie na suchom a mokrom povrchu vozovky, zlepšený je taktiež kilometrový výkon a komfort jazdy.

Dunlop SP Sport BluResponse

Vynikajúci výkon na mokrej vozovke. Kratšia brzdná vzdialenosť. Konštrukcia šetríaca palivo.

Model Sport BluResponse používá polymerovú zmes pre lepšiu prilnavosť a ovládanie na mokrej vozovke. Väčšie stredové drážky na behúne rychle odvádzajú vodu a tak znižujú riziko aquaplaningu. Inovativné bloky od Dunlop zkracujú brzdnú vzdialenosť na suchej i mokrej vozovke. Tieto vynímočné tuhé bloky, navrhnuté pre ostrú jazdu, zvyšujú kontakt s povrchom vozovky pri brzdení. Sport BluResponse využívá aerodynamický tvar a nízkoteplotnú zmes k zníženiu valivého odporu o 30% oproti svojím predchodcom.

 

Matador MP16 STELLA 2

Vynikajúca stabilita v zákrutách. Výborná ochrana proti aquaplaningu.

 Letná pneumatika MP16 STELLA 2 je vyvinutá pre automobily nižšej a strednej triedy s asymetrickým dezénom, zachytávajúcim posledné trendy a poznatky vo vývojí plášťov. V porovnaní s predchádzajúcimi radami sa posunuli v oblastiach komfortu, znížením hladiny hluku a bezpečnosti. Konfigurácia, tvar a zmes pneumatiky prispievajú k vyššej životnosti.